Jak kupować skórzany portfel – przydatne wskazówki

    Data dodania: 28.08.2017r Jak kupować skórzany portfel – przydatne wskazówki

    Skórzany portfel powinien być nie tylko ładny, lecz także funkcjonalny. Musi być wyposażony w poręczne przegródki na karty, dokumenty, wizytówki oraz zapinane kieszenie na bilon. Powinien chronić karty płatnicze przed skanowaniem. Jednocześnie dobrze, aby był odporny na uszkodzenia i zabrudzenia. Wszystkie te warunki można na szczęście zawrzeć w jednym produkcie.

    Każda osoba ma inne wymagania względem portfela. Jedni lubią duże, kolorowe z zapięciem na zatrzask lub suwak, inni potrzebują małego portfela, który z łatwością mieści się w kieszeni. Wspólnym mianownikiem tych decyzji jest funkcjonalność, wygoda użytkowania i jakość wykonania.

    Portfel czy portmonetka - określ potrzeby

    Portfel czy portmonetka - określ potrzeby

    Bardzo ważne jest, aby przed wyborem portfela ustalić najpierw jego przybliżoną wielkość i pojemność. Istotne również jest to, gdzie będziesz trzymać portfel: w kieszeni marynarki lub spodni, w aktówce czy torebce. Kolejna kwestia to liczba dokumentów, które będzie musiał pomieścić. Warto pamiętać, że zbyt obciążony portfel szybciej ulegnie zniszczeniu, jest bardziej narażony na przetarcia i pęknięcia oraz uszkodzenia zapięcia. Ponadto bardzo dobrym rozwiązaniem – szczególnie dla pań – jest posiadanie dwóch portfeli – dużego (do większych torebek) oraz małego, np. portmonetki (do torebek małych, na specjalne okazje).

    Rodzaj użytej skóry i jej konserwacja

    Najdelikatniejsza w dotyku, a zarazem bardzo wytrzymała na zniszczenie jest skóra bydlęca i cielęca. Ponadto skóry ręcznie garbowane są bardzo estetyczne. Warto pamiętać, że portfel wykonany ze skóry naturalnej należy regularnie czyścić i konserwować (minimum raz na 3-4 miesiące) przy użyciu specjalnych preparatów przeznaczonych do skór naturalnych. Systematyczna pielęgnacja pozwoli cieszyć się doskonale wyglądającym portfelem przez wiele lat.

    Jakość wykończenia i zabezpieczenia

    Mocne szwy i solidne, niezawodne zapięcie to jedne z najważniejszych elementów skórzanego portfela damskiego lub męskiego. Przeszycia powinny być równe, bez luk oraz splątań, nić mocna i gruba. Zapięcie portfela musi być przede wszystkim proste w obsłudze i niezawodne. Najlepiej sprawdzają się grube, metalowe zatrzaski, metalowe suwaki oraz bigle charakterystyczne dla tradycyjnych portmonetek. Ważne, żeby portfel zabezpieczał nie tylko naszą gotówkę, lecz także zbliżeniowe karty płatnicze i uniemożliwiał skanowanie ich przez niepowołane osoby oraz nieautoryzowany odczyt danych. Takie zabezpieczenie stanowią specjalne powłoki-ekrany z ochroną RFID (ang. Radio-frequency identification) w przegródkach lub obudowie portfela.

    Kolor i design portfela

    Panowie najczęściej decydują się na portfel w klasycznych, stonowanych czerniach, brązach i granatach. Portfel damski to większe pole do kolorystycznego manewru. Panie chętnie wybierają błękity i czerwienie, nie unikają również odważnych połączeń pasteli z bielą oraz nasyconych błękitów czy beży. Kształt i bryła portfela może być prostokątna, kwadratowa lub owalna. Damski, skórzany portfel o dużych gabarytach często ma kształt niewielkiej kopertówki zapinanej na suwak lub napę. Męskie, skórzane portfele są zazwyczaj prostokątne i oszczędnie zdobione. Wygląd portfela najlepiej dostosować do osobowości jego właściciela. Spójność dodatków z ubiorem finalnie daje bardzo elegancji efekt. Kobiety często decydują się na dopasowanie portfela do torebki. W tym celu warto kupić portfel z tej samej kolekcji.

    W naszym sklepie znajdziecie Państwo szeroki wybór portfeli skórzanych (damskich i męskich), wykonanych z ręcznie garbowanych, włoskich skór. Portfele WITTCHEN są niezwykle wytrzymałe, eleganckie i bardzo funkcjonalne. Portfel to również doskonały sposób na niezawodny i uniwersalny prezent.

    Zamknij
    Porównaj produkty ()