Wygodne i z klasą – skórzane teczki na dokumenty

    Data dodania: 07.12.2017r Wygodne i z klasą – skórzane teczki na dokumenty

    Przybory biurowe, laptop, dokumenty – to tylko kilka niezbędnych akcesoriów, które pracownicy biurowi mają na co dzień przy sobie. W czym je nosić, aby zawsze mieć do nich łatwy dostęp? Naturalnym rozwiązaniem są teczki na dokumenty. Jeśli dodatkowo użytkownik jest zwolennikiem klasyki i ceni sobie jakość, najlepszym rozwiązaniem będzie teczka na dokumenty wykonana ze skóry naturalnej. Czym kierować się przy jej wyborze?

    Rodzaje teczek na dokumenty

    Skórzane teczki na dokumenty wydają się dość jednorodną grupą produktów. Najczęściej otwierane są od góry, zamyka je zatrzask lub klamra, a w środku posiadają kilka przegródek, aby zawartość łatwiej utrzymać w porządku. W praktyce jednak okazuje się, że wybierać można spośród kilku grup, które różnią się kształtem, rozmiarem, a także pojemnością. Oto najczęściej spotykane modele:

    Neseser – ten rodzaj teczki na dokumenty często uważany jest za najbardziej formalny. Ma również najbardziej regularny, prostokątny kształt, a cała konstrukcja wspierana jest stelażem. Neseser jest zazwyczaj zamykany na zatrzaski, często można spotkać też modele z zamkami szyfrowymi, dzięki którym można lepiej chronić zawartość. Do noszenia tego rodzaju skórzanej teczki używa się usztywnionej rączki i jest to jedyny sposób – nie ma bowiem modeli neseserów z paskiem na ramię. W środku zwykle znajduje się kilka mniejszych lub większych przegródek i kieszeni, a także specjalne miejsca na długopisy czy telefon komórkowy.

    Aktówka – to bardzo popularny rodzaj teczki na dokumenty. Jest mniej oficjalna od nesesera, choć wykonana z eleganckiej, czarnej lub beżowej skóry i ozdobiona dyskretnie połyskującą klamrą. Będzie doskonale pasować do garnituru. Aktówka najczęściej zamykana jest klapą z klamrą. Wewnątrz ma co najmniej dwie przegrody, ale zdarzają się modele z trzema, a nawet czterema – dzięki temu każdy będzie mógł dostosować ją do swoich potrzeb. Aktówki dostępne są w różnych rozmiarach; do niektórych zmieści się tablet i kilka plików dokumentów, do innych można z powodzeniem włożyć laptop czy mały segregator. Na rynku można spotkać modele z paskiem do zawieszania na ramię, co sprawia, że ten rodzaj teczki na dokumenty staje się jeszcze wygodniejszy.

    Aktówka

    Aktówka

    Torba lekarska – bardzo charakterystyczna skórzana teczka, która zwraca uwagę nietypowym kształtem – mocno rozszerza się ku dołowi, zwiększając w ten sposób swoją pojemność. Jej nazwa nie jest przypadkowa . To właśnie z takich teczek korzystali często lekarze podczas wizyt domowych. Nosili w nich nie tylko dokumentację, lecz także wiele akcesoriów medycznych. Ten model torby cechuje się również dużą wytrzymałością i solidnym uchwytem. Jest także bardzo wygodna, między innymi dzięki temu, że bardzo szeroko się otwiera i ułatwia wyjęcie nawet dużych przedmiotów.

    Listonoszka – to pojemna teczka, którą zazwyczaj nosi się na ramieniu. Uważana jest za mniej elegancką, choć jednocześnie bardzo praktyczną, bo do otwarcia używa się dużej klapy, a przegrody i kieszenie w środku są przestronne i pakowne. Jej nazwa jest nawiązaniem do nieodłącznych atrybutów każdego listonosza. W tej kategorii można dodatkowo wyróżnić tak zwane kopertówki. To również teczki, które przewiesza się przez ramię – są one zdecydowanie mniejsze i bardziej poręczne, ale jednocześnie mniej pakowne.

    Torba

    Torba

    Teczka najwyższej jakości – tylko ze skóry

    Pomimo tego, że teczki na dokumenty produkowane są z różnych materiałów, najlepszym rozwiązaniem jest skóra naturalna. Jest trwała i bardzo wytrzymała, a odpowiednia pielęgnacja sprawia, że upływ czasu nie ma negatywnego wpływu na jej wygląd, przeciwnie – nadaje jej szlachetnego charakteru. Sprawiona we właściwy sposób, dodaje każdej galanterii, również teczkom, wyjątkowego i eleganckiego sznytu. Wysoka trwałość z całą pewnością zrekompensuje cenę samego produktu. Alternatywą może być skóra ekologiczna. Nowoczesne materiały coraz lepiej naśladują prawdziwą skóręi i często trudno je odróżnić na pierwszy rzut oka. Dlatego też , teczki ze skóry ekologicznej mogą być równie eleganckie jak te wykonane z prawdziwej skóry, choć nie tak trwałe, jak ich odpowiedniki wykonane z naturalnego materiału. Na rynku dostępne są również torby z włókien syntetycznych – nylonu, poliestru, czasem z domieszką włókien naturalnych. Można polecić je osobom, które na co dzień preferują raczej sportowy styl i w takim wybierają też dodatki. Teczki z włókien, najczęściej zapinane na ekspres, są bardzo lekkie i poręczne. Trudno jednak uznać je za eleganckie i na pewno nie sprawdzą się jako dodatek do garnituru, co najwyżej do smart casual.

    O czym warto pamiętać przed wyborem skórzanej teczki na dokumenty?

    Każdy, kto chce kupić skórzaną teczkę, powinien przede wszystkim przeanalizować w jakich sytuacjach będzie jej używać. Jeśli tylko do pracy, w której przyjęło się ubierać w stylu formalnym, można postawić na neseser lub aktówkę. Pierwsze rozwiązanie będzie bardziej eleganckie, drugie –praktyczniejsze. Jeśli w pracy nie obowiązuje dress code, można wybrać aktówkę w innym kolorze niż czarny lub beżowy i sięgnąć po torbę z paskiem na ramię. Warto też dokładnie przyjrzeć się rozmiarom teczek. Praktycznie wszystkie dostosowane są do przenoszenia dokumentów w formacie A4, nawet w foliowych koszulkach lub tekturowych teczkach, ale już nie wszystkie pozwolą na włożenie do środka laptopa. Jeśli użytkownik chciałby wykorzystać teczkę również do tego celu, musi wcześniej poznać jej dokładne wymiary i sprawdzić czy komputer się do niej zmieści. Przed zakupem dobrze jest dowiedzieć się z jakiego materiału wykonana jest wyściółka i pasek (najlepiej regulowany). W obu przypadkach, dobrym rozwiązaniem są wytrzymałe włókna syntetyczne.

    Teczka

    Teczka

    Skórzana teczka – klasyczne, praktyczne i eleganckie rozwiązanie

    Skórzana teczka, to, zwłaszcza dla mężczyzn, często jedyne rozwiązanie w kwestii przenoszenia dokumentów i innych, niezbędnych akcesoriów. Jest to rozwiązanie praktyczne i eleganckie - również - każdy może dostosować skórzaną teczkę do własnych potrzeb. Może pełnić rolę zarówno poręcznego biwuaru, w którym zmieści się kilka dokumentów, notes i długopis , pakowna i praktyczna aktówka, w której – dzięki licznym przegródkom – można przenosić więcej rzeczy, utrzymując je w porządku, a nawet bardzo pojemna torba lekarska. Która z nich sprawdzi się najlepiej? Trzeba zdecydować samodzielnie.

    Zamknij
    Porównaj produkty ()