Bagaż podręczny do samolotu – wymiary

    Data dodania: 06.07.2017r Bagaż podręczny do samolotu – wymiary

    Bagaż podręczny do samolotu powinien mieć określone wymiary i nie przekraczać maksymalnej wagi, która jest ściśle określona przez każdą linię lotniczą. Najlepiej zadbać o to już na etapie kupowania walizki, torby czy plecaka, dzięki czemu można uniknąć dodatkowych opłat w czasie podróży. Bagaż podręczny musi mieścić się w przestrzeni pod siedzeniem lub w schowku nad nim, więc ma ograniczone wymiary.

    W WITTCHEN znajdziecie Państwo cały dział poświęcony podróżowaniu i bagażowi , który został podzielony na damski i męski, dzięki czemu poszukiwanie wybranych produktów jest bardzo proste. Zebraliśmy w nim dodatkowo niezwykle przydatne akcesoria podróżne, takie jak: kosmetyczki, poduszki, szyfrowane kłódki czy pokrowce na bagaż.

    O czym należy pamiętać w trakcie mierzenia bagażu podręcznego

    O czym należy pamiętać w trakcie mierzenia bagażu podręcznego

    Wymiary, które są dopuszczalne przez daną linię lotniczą, obejmują również takie elementy bagażu, jak: kółka czy rączki. Dlatego, mierząc walizkę lub plecak podręczny, trzeba wziąć pod uwagę wszystkie wystające elementy, które nie są elastyczne.

    Ponadto warto wiedzieć, że opłata za nadbagaż, którą należy uiścić już na lotnisku po odprawie może być inna niż ta, która była podana w wytycznych na etapie rezerwacji lotu. Często wynosi ona od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu euro. Dlatego bardzo ważne jest, by w trakcie pakowania dokładnie wszystko zmierzyć i zwarzyć.

    Najczęstsze wymiary bagażu podręcznego

    Rozmiar bagażu, który można wnieść na pokład samolotu jest uzależniony od linii lotniczej. Każdy przewoźnik ma ściśle ustalone własne standardy. W przypadku przekroczenia tych norm konieczne jest dokupienie dodatkowego bagażu lub pozostawienie części rzeczy na lotnisku.

    Należy również pamiętać, że nie wszystkie linie lotnicze pozwalają na wniesienie dodatkowo torebki, teczki czy torby z laptopem. Dlatego trzeba tak zaplanować pakowanie, by do walizki pokładowej czy plecaka zmieścił się również ten element bagażu.

    Wymiary bagażu podręcznego mieszczą się w następujących przedziałach:
    - wysokość: 55-56 cm,
    - szerokość: 25-45 cm,
    - głębokość: 23-35 cm.

    Konieczne jest również zważenie bagażu. Waga musi mieścić się w granicach od 8 do 23 kg – w zależności od wybranej linii lotniczej.

    Niektóre linie lotnicze określają też wymiary małego bagażu podręcznego takiego jak torba na laptopa , torebka lub teczka.
    - szerokość 35-45 cm,
    - wysokość 20-36 cm,
    - głębokość 10-25 cm.

    Wymiary bagażu podręcznego w przykładowych liniach lotniczych:
    - LOT: duży bagaż: 55x40x23 cm, mały: 40x35x12 cm;
    - WizzAir: duży bagaż: 56x45x25 cm, mały: 42x32x25 cm;
    - Ryanair: duży bagaż: 55x40x20 cm, mały: 35x20x20 cm;
    - Lufthansa: duży bagaż: 55x40x23 cm, mały: 30x40x10 cm;
    - British Airways: duży bagaż: 56x45x25 cm, mały: 45x36x20 cm

    W WITTCHEN zebraliśmy dla Państwa małe i bardzo poręczne walizki kabinowe na kółkach, które spełniają wymogi dotyczące rozmiarów bagażu podręcznego (dużego), wygodne plecaki oraz miękkie torby. Szeroka gama kolorystyczna oraz różnorodność wzorów i kształtów pozwala na wybranie produktu skrojonego na miarę własnych potrzeb. Życzymy udanych zakupów oraz fantastycznych podróży!

    Zamknij
    Porównaj produkty ()