Wpadły Ci w oko aluminiowe walizki? Nic dziwnego – niemal każdy wygląda z nimi jak agent do zadań specjalnych. Ale walizka aluminiowa to nie tylko stylowy look. Czy walizki wykonane z aluminium słusznie zostały okrzyknięte kultowymi? Ten artykuł pomoże Ci zdecydować, czy warto taką kupić.

Do naszej oferty walizek trafiły niedawno modele wykonane z aluminium. Z tej okazji przyglądamy się im z bliska. Czy dobre opinie o aluminiowych walizkach są zasłużone? Czy warto w taką zainwestować? Poniżej poznasz ich zalety, a także… wady.

Zestaw walizek z aluminium WITTCHEN
Zestaw walizek z aluminium WITTCHEN

Tutaj obejrzysz aluminiowe walizki WITTCHEN Prämie line.

Aluminiowe walizki: zalety

Świetny wygląd

Wiele osób jest zdania, że nie ma bardziej stylowych walizek niż aluminiowe – i trudno się tu nie zgodzić. Ich industrialny design dodatkowo podkreślają nity i okucia na rogach, a także efektownie żłobiona skorupa. Metalowe walizki emanują nowoczesnością i nie wyjdą z mody.

Trwałość

Jeśli szukasz wytrzymałej walizki, której nie trzeba wymieniać co kilka sezonów, wybierz walizkę z aluminium lub jego stopu. Przy odpowiedniej pielęgnacji aluminiowa pokrywa jest właściwie niezniszczalna. Nawet jeśli z biegiem lat ulegnie zarysowaniom czy wgnieceniom – to nieuchronne – nadal będą wyglądać dobrze.

Odporność na pogodę

Z aluminiową walizką nie musisz martwić się, że jej zawartość zamoknie w deszczu. Doceni to każdy, kto podróżował w czasie złej pogody z miękką, tkaninową walizką. W dodatku wiele walizek wykonanych z aluminium – w tym i walizki WITTCHEN Prämie line – ma przy suwaku gumowy kołnierz izolujący od nieprzyjaznych warunków atmosferycznych.

Bezpieczeństwo

Klamry z systemem TSA szczelnie plombują walizkę z aluminium, chroniąc jej zawartość przed osobami trzecimi. Jednocześnie autoryzowane służby, na przykład celnicy, mogą ją otworzyć, nie niszcząc zamka ani suwaka. Tę zaletę posiadają wszystkie walizki wyposażone w system TSA, a więc i nasze aluminiowe modele.

Zamek TSA w metalowej walizce
Zamek TSA w metalowej walizce

Aluminiowe walizki: wady

Cena

Jak każda rzecz wysokiej jakości, walizki z aluminium nie należą do najtańszych. Jaka dokładnie jest cena walizek aluminiowych? W naszym sklepie kabinówka kosztuje 1199,90 zł, a większa walizka – 1599,90 zł. Rachunek będzie niższy, gdy kupisz dwa rozmiary w zestawie.

Jeśli jednak często podróżujesz, na pewno wiesz, że na walizkach lepiej nie oszczędzać. Powinny być trwałe i godne zaufania, by służyć Ci wiele lat. Walizki, których nie musisz wymieniać, paradoksalnie mogą okazać się tańsze.

Brak elastyczności

Do miękkich walizek z tkaniny możesz dopakować bagaż, bez trudu upychając w nich nadmiarowe rzeczy. Inaczej sprawa wygląda z walizkami twardymi, z których szczególnie mało elastyczne są aluminiowe. Do aluminiowej walizki spakujesz dokładnie tyle, ile wynosi jej objętość. Ze względu na swoją budowę nie mają one również zewnętrznych kieszeni.

Widoczność

Z walizką aluminiową raczej trudno przemknąć niezauważanie po podejrzanej dzielnicy w obcym mieście. Prestiżowy wygląd może narazić Cię na zainteresowanie złodziei czy lokalnych oszustów. Co więcej, obsługa hotelowa i taksówkarze mogą spodziewać się od Ciebie wysokich napiwków.

Walizka ze złotego aluminium
Walizka ze złotego aluminium

Jak widzisz, aluminiowe walizki mają wiele zalet, choć nie są pozbawione wad. Na pewno nie są to walizki dla każdego. Z całą pewnością jest to luksusowy dodatek, z którym wyróżnisz się, gdziekolwiek poprowadzi Cię droga.

W WITTCHEN oferujemy cztery rodzaje metalowych walizek Prämie line: w kolorze srebrnym oraz złotym, a także w rozmiarze: walizka kabinowa oraz średnia. Chcesz obejrzeć je z bliska? Znajdziesz je w naszym sklepie internetowym.

Zobacz więcej na YouTube.

Walizki z aluminium na każdą podróż
Walizki z aluminium na każdą podróż