Dobrze spakowana walizka to gwarancja udanego wypoczynku. Pakowanie na ferie nie jest jednak takie proste – poza niezbędnymi przedmiotami musimy także pamiętać o ciepłej odzieży, która zajmuje sporo miejsca w bagażu. Planujesz zimowy wyjazd? Podpowiadamy, jak się spakować na ferie zimowe, żeby wszystko zmieściło się w walizce.

Jak się spakować na ferie? Solidna walizka to podstawa

Zanim zdradzimy ci skuteczne sposoby mądrego pakowania, warto zastanowić się, czy masz w domu odpowiednią walizkę na nadchodzącą podróż. To ważne szczególnie teraz, kiedy na skutek kapryśnej, zimowej aury bagaż narażony jest na przemoknięcie i uszkodzenia (pod wpływem wywrócenia na śliskiej nawierzchni nietrudno o wyłamanie kółek, pęknięcie kabiny czy złamanie rączki). Żeby uniknąć takich przykrych niespodzianek i dotrzeć na miejsce bez stresu, warto postawić na model walizki z solidnego i wytrzymałego materiału, jak np. ABS, polikarbon czy polipropylen. Niezwykle ważną kwestią jest także stabilna, teleskopowa rączka oraz wytrzymałe, obrotowe kółka, dzięki którym bagaż będzie się dobrze i wygodnie prowadził.

Warto też przemyśleć rozmiar walizki. Na krótkie wyjazdy polecamy małe walizki z oferty WITTCHEN. Są zaskakująco pojemne, a do tego mają wymiary zgodne z wymogami linii lotniczych, dzięki czemu idealnie sprawdzą się jako bagaż podręczny. Większe modele walizek zdadzą egzamin podczas dłuższych wojaży, a ich sprytnie zaprojektowane wnętrze sprawi, że bez trudu spakujesz wszystkie niezbędne rzeczy. 

Walizka kabinowa z ABS-u z żebrowaniem

Jak się spakować mądrze? Sprytna sztuka organizacji miejsca

Sztuka mądrego pakowania to dla wielu z nas wciąż niezgłębiona, tajemna wiedza. Najczęstsze błędy, które popełniamy podczas przygotowań do wyjazdu, to upychanie w walizce zbyt dużej ilości rzeczy, skupianie się tylko na ciepłych albo tylko na cienkich ubraniach, zapominanie o tzw. rzeczach awaryjnych, czyli zapasowych butach (w razie gdyby te, w których chodziliśmy, niespodziewanie zniszczyły się lub przemokły), dodatkowej parze spodni oraz zapasowym swetrze lun ciepłej bluzie. Przy pakowaniu na zimowy wyjazd przydaje się zmysł praktyczny. Warto sięgnąć po odzież wielofunkcyjną, która pasuje do różnych zestawów i sprawdzi się w wielu sytuacjach. Wysoko punktowana jest także ciepła bielizna – przyda się nie tylko na stoku, ale także podczas długich, zimowych spacerów.

Zastanawiasz się, jak się spakować na ferie mądrze i z głową? Sekretem dobrze przemyślanego bagażu jest nie tylko jego zawartość, ale także sposób, w jaki rozmieszczamy rzeczy wewnątrz kabiny. Sprytnym sposobem jest rolowanie ubrań i układanie ich ciasno obok siebie. Bieliznę, skarpetki, a także inne, niewielkie przedmioty możesz śmiało schować do… butów. W ten sposób zaoszczędzisz przestrzeń w walizce i unikniesz ryzykownego zamykania kabiny „na siłę”, co może grozić uszkodzeniem zamka.  

Świetnym i bardzo praktycznym dodatkiem do walizki jest kosmetyczka podróżna. Zmieścisz w niej wszystkie potrzebne produkty i akcesoria toaletowe, a podczas podróży możesz bez problemu przymocować ją do rączki walizki za pomocą specjalnego, elastycznego pasa.

JaJak się spakować na ferie? k się spakować na ferie?

Kosmetyczka podróżna z ABS-u z żebrowaniem

Jak się spakować na ferie? Zimowy niezbędnik, dzięki któremu na pewno nie zmarzniesz

Zimowe wyjazdy wiążą się z koniecznością zabrania dużej ilości ciepłych rzeczy, a te niestety zajmują sporo miejsca w walizce. Mimo to pamiętaj, że z grubej, ocieplanej odzieży, bielizny i butów nie warto rezygnować – mogą się przydać w każdej chwili, a nie masz żadnej gwarancji, że kupisz brakujące elementy garderoby na miejscu. Oczywiście, podstawą jest ciepła kurtka puchowa, która skutecznie ochroni cię przed zimnem. Jeżeli planujesz aktywny wypoczynek, takie okrycie nie powinno być zbyt długie, żeby nie krępowało ruchów. Idealnym wyborem będzie dłuższa kurtka do połowy uda z paskiem w talii, który pięknie podkreśli kształty sylwetki.

Damska kurtka puchowa z paskiem i wysokim kołnierzem

Nie zapominaj o ciepłych dodatkach. Dzianinowy komplet – czapka i szalik – skutecznie ochroni cię na stoku przed mrozem. Z takim ciepłym ekwipunkiem możesz ruszać na spotkanie z zimową przygodą!

Jak się spakować na ferie?

Damski komplet zimowy z warkoczowym splotem

Więcej pomysłów na to, jak umiejętnie dobrać szalik do koloru kurtki znajdziesz na naszym Facebooku i Instagramie.