Wygodne i pojemne walizki podróżne

    Data dodania: 06.07.2017r Wygodne i pojemne walizki podróżne

    Wygodna walizka, która pomieści wszystkie niezbędne rzeczy w czasie podróży powinna być łatwa w transporcie. Decydując się na zakup tego rodzaju bagażu, należy wziąć pod uwagę nie tylko walory estetyczne, ale również, a nawet przede wszystkim sposób wykonania, materiał, zabezpieczenia oraz rozmiar. Wybierając walizki warto kupować produkty dobrej jakości, które posłużą latami.

    Wiedząc, ile trudów musi wytrzymać walizka oraz ile cennych rzeczy musi się w niej zmieścić i bezpiecznie dotrzeć na miejsce, w WITTCHEN stawiamy na jakość wykonania, wygodę użytkowania i funkcjonalne zabezpieczenia. Bardzo ważny jest też styl i design. Aby cały bagaż – zarówno duże walizki podróżne, jaki i mniejsze – walizki podręczne, pasowały do siebie, mamy w swej ofercie całe sety walizek o spójnej stylistyce i zróżnicowanych rozmiarach.

    Materiał i sposób wykonania walizki

    Materiał i sposób wykonania walizki

    Walizki WITTCHEN są wykonane z elastycznego i wytrzymałego materiału lub sztywnego tworzywa odpornego na zarysowania, uderzenia i uszkodzenia.

    Rzeczy, które muszą być bezpieczne w czasie transportu lotniczego, najlepiej umieścić w sztywnej walizce ze wzmacnianymi ściankami: z tworzywa ABS, np. z kolekcji Flow Line, ABS S-Line, J-Line, polipropylenu lub z policarbonu (np. walizki z kolekcji Hardy Line). Wzmacniane walizki bez trudu wytrzymają transport do luku bagażowego, mimo narażenia na rzucanie i zgniecenia.

    Walizki wykonane z elastycznego tworzywa mieszczą większą liczbę przedmiotów niż sztywne walizki o zbliżonych gabarytach, a dodatkowo łatwiej dopasowują swój kształt do dostępnej przestrzeni. W wielu modelach można dodatkowo powiększyć ich rozmiar. Takie walizki są szczególnie polecane do podróży samochodowych. Włókna poliestrowe o bardzo wysokiej gęstości czy nylon, z którego wykonane są ścianki takiego bagażu, znakomicie zabezpieczają przed zniszczeniem ubrania, kosmetyki oraz pamiątki z wakacji. Tego rodzaju walizki w najróżniejszych kolorach i rozmiarach znajdziecie Państwo np. w naszych kolekcjach Wave Line, Stripe Line, Bon Voyage, VIP Travel ‘ABC Line’.

    Mocne kółka i solidna rączka – obowiązkowe wyposażenie walizki

    Walizka najczęściej wyposażona jest w dwa lub cztery kółka. Dwukołowe walizki są zwrotne i wygodne szczególnie, gdy bagażem trzeba manewrować po nierównej nawierzchni w mieście: pokonywać krawężniki, schody czy nierówne chodniki. Takie walizki prowadzi się pod kątem - ciągnąc za sobą lub pchając.

    Cztery kółka doskonale funkcjonują w dużych walizkach, kiedy obciążenie jest bardzo duże. Polecane są na gładkie nawierzchnie lotnisk i dworców, a więc w sytuacjach, gdy na lotnisko lub dworzec możemy podjechać samochodem lub taksówką. Walizki czterokołowe wygodne są też do prowadzenia w pionie - przy sobie np. wąskimi przejściami w pociągu. Kółka w walizce powinny być mocne i miękkie, najlepiej kauczukowe.

    Dobrze sprawdza się również stabilizujący podnóżek, w który wyposażone są wszystkie duże walizki WITTCHEN. Do wygodnego prowadzenia bagażu niezbędna jest mocna, stabilna rączka teleskopowa. Podnoszenie ułatwia zaś elastyczny uchwyt. W zależności od rozmiaru i modelu, walizki WITTCHEN wyposażone są w rączki dwu- lub trzystopniowe.

    Zabezpieczenia – zamki szyfrowe i kłódki w walizkach podróżnych

    Zabezpieczenia – zamki szyfrowe i kłódki w walizkach podróżnych

    W czasie podróży bardzo ważne jest zabezpieczenie wszystkich cennych przedmiotów. Ułatwiają to wbudowane w walizki zamki z szyfrem lub kłódki. Walizki WITTCHEN są wyposażone w tego typu udogodnienia. Ponadto mamy w ofercie zamki i kłódki szyfrowe TSA. Takie zamknięcia są przydatne zwłaszcza w czasie rewizji bagażu przez służby celne – pozwalają szybko otworzyć i zamknąć bagaż (za pomocą specjalnego klucza dostępnego tylko uprawnionym służbom) bez ryzyka uszkodzenia zamka lub kłódki.

    Kieszenie, przegrody i pasy wewnątrz walizek

    Wybierając walizkę, warto zwrócić uwagę na liczbę kieszeni, przegródek i schowków w jej wnętrzu. Ułatwiają one utrzymanie porządku i szybsze dotarcie do szukanych przedmiotów. Przegrody ułatwiają oddzielenie eleganckich ubrań od miękkich tkanin, zabezpieczając je przed gnieceniem. W kieszeniach można schować kosmetyki, urządzenia elektroniczne i inne drobiazgi, a pasy zabezpieczające stabilizują zawartość walizki uniemożliwiając przesuwanie.

    Torby podróżne

    Torby polecane są na krótsze wyprawy lub podróże, w których przydatna jest elastyczna forma bagażu. Wybierając torbę warto zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonana. Produkty WITTCHEN zrobione są z wytrzymałego i trwałego poliestru, który ułatwia czyszczenie.

    Bardzo praktyczne są też zamykane kieszenie boczne. Wygodny transport mniejszych toreb zapewniają miękkie rączki i regulowane paski na ramię. Kupując dużą torbę warto wybrać model z kółkami i teleskopową wysuwaną rączką np. z kolekcji VIP Collection.

    W WITTCHEN zebraliśmy dla Państwa bardzo solidnie wykonane walizki na kółkach i torby podróżne. Szeroka gama kolorystyczna oraz różnorodność wzorów, kształtów i funkcjonalności pozwala na wybranie produktu skrojonego na miarę własnych potrzeb. Życzymy udanych zakupów oraz fantastycznych podróży!

    Zamknij
    Porównaj produkty ()