Kto powiedział, że zieleń to kolor wiosenny? Zdaniem obserwatorów trendów jej moment przypada właśnie teraz. Odcienie od szmaragdowego, przez zieleń leśną czy świerkową aż po oliwkowy i seledynowy cieszą się zasłużonym zainteresowaniem. Czy i Ty masz ochotę sięgnąć po zielone torebki, buty w odcieniu khaki czy szmaragdowe chusty? W takim razie dowiedz się, jak nosić te różne odcienie zieleni.

Szmaragdowe torebki, buty i damskie dodatki

Zieleń szmaragdowa to taka z tonami niebieskimi. Nazwa nawiązuje do koloru kamienia szlachetnego, który jest bardzo ceniony w jubilerstwie. Nie trzeba kupować kolii wysadzanej szmaragdami, żeby cieszyć oko pięknym, głębokim odcieniem tej zieleni – torebka czy skórzany dodatek sprawdzi się w tej roli doskonale.

Szmaragdowa torebka czy portmonetka będzie wyglądała świetnie z czernią, szarością i innymi chłodnymi kolorami, a także – na zasadzie kontrastu – z żywą żółcią czy błękitem.

 

 

Zielone torebki i dodatki w odcieniu świerkowym

Ten odcień ma właściwości uspokajające niczym spacer po lesie iglastym. Taka głęboka, nasycona zieleń, w której równoważą się tony ciepłe i zimne, jest także niezwykle twarzowa niezależnie od typu urody.

Zielona chusta czy torebka pasuje do wielu innych kolorów: czerni, pasteli czy brązów, a także zarówno do złotej, jak i srebrnej biżuterii.

 

Oliwkowe dodatki dla kobiety

Kolor oliwkowy to złamany odcień zieleni z dużą zawartością żółtych tonów. Noś ten twarzowy i nieoczywisty kolor na przykład do stylu rockowego. Jeśli lubisz złamane barwy, warto uzupełnić o niego szafę – możesz być pewna, że nie wyjdzie z mody.

Oliwkowozielone torebki, szpilki czy dodatki pasują do granatów, czerni, czerwieni czy oranżów, a także ciepłych tonów bieli. Oliwkowa apaszka będzie wyglądała rewelacyjnie z kremowym czy pomarańczowym swetrem.

 

 

 

Buty i dodatki w kolorze miętowym

Ten chłodny, jasny odcień zieleni na pograniczu niebieskiego zazwyczaj jest kojarzony z wiosną, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by nosić go cały rok. Zimą urozmaici Twój strój utrzymany w ciemnej kolorystyce i doda energii w niejeden szary dzień.
Buty, torebki czy dodatki w miętowym odcieniu zieleni pokażą cały swój potencjał w połączeniu z czernią lub grafitem. Spróbuj także łączyć je z bielami i beżami – zimą włączając je do modnego looku winter white.

 

 

Więcej inspiracji z wykorzystaniem zielonych toreb i dodatków znajdziesz na naszej zielonej tablicy na Pinterest.