Sezon długich weekendów powoli się rozpoczyna. Wielkanoc, majówka, Boże Ciało – z pewnością wiele osób planuje wyjazdy w tych terminach. Jeśli wybierasz się na weekendowy bądź tygodniowy wypad ze swoją połówką lub inną bliską osobą, możesz ograniczyć bagaż do jednej walizki. Wyjazd we dwoje wcale nie wymaga zabierania mnóstwa rzeczy. Sprawdź!

1. Zrób listę potrzebnych rzeczy na wyjazd we dwoje

To oczywiste, ale też bardzo przydatne. Kilka dni przed wyjazdem sprawdź, jaka będzie pogoda w miejscu, do którego jedziesz. Być może nie potrzebujesz ciepłej kurtki, dodatkowej pary butów czy parasola, za to przydadzą Ci się strój kąpielowy na zmianę, większa kosmetyczka dla dwóch osób i dwie poduszki podróżne. Po zrobieniu listy niezbędnych rzeczy, odrzuć te, bez których wytrzymacie kilka dni. Zostaw też trochę miejsca na pamiątki! Jadąc we dwójkę pamiętaj, że nie musicie zabierać dwóch past do zębów, szamponów czy żeli pod prysznic, które zabierają zwykle sporo miejsca w bagażu. Dobrym rozwiązaniem jest też zakup podróżnego zestawu buteleczek na kosmetyki. Małe pojemniki mogą być wielokrotnie używane, a także zajmują niewiele miejsca. Dmuchane poduszki podróżne czy składane plecaki to również gadżety, które są bardzo praktyczne i łatwe w spakowaniu. Nawet razy dwa!

podróżny zestaw buteleczek na kosmetykidmuchana poduszka podróżnaskładany plecak z kolekcji Travel

podróżny zestaw buteleczek na kosmetyki

dmuchana poduszka podróżna

składany plecak z kolekcji Travel

2. Zroluj ubrania w walizce

To bardzo dobre rozwiązanie, jeśli zależy Ci na dodatkowym miejscu w walizce. Zrolowane rzeczy zajmują mniej miejsca i nie są tak pogniecione po rozwinięciu. Pamiętaj, aby ciężkie rzeczy pakować na spodzie, wzdłuż szkieletu konstrukcyjnego walizki, a mniejsze upychać w wolne przestrzenie, np. zrolowane skarpetki wsadzić do butów. Rzeczy układaj ciasno i warstwowo. Szczególnie w walizkach twardych jest ważne, aby każde miejsce było dobrze wypełnione, a skorupa odpowiednio zamortyzowana w razie nacisku. Spodniami czy ręcznikami możesz owinąć zrolowane ubrania, żeby je dodatkowo zabezpieczyć. Na wierzchu spakuj rzeczy, które mogą Ci być potrzebne w trakcie podróży, np. tablet, laptop, ubrania na zmianę. Na tygodniowy wyjazd we dwoje najlepiej zabrać dużą lub średnią walizkę. W ofercie WITTCHEN znajdziesz modele dostosowane do różnych potrzeb.

duża walizka z kolekcji GL Style na wyjazd we dwojeduża walizka z kolekcji PP Pulse na wyjazd we dwojeduża walizka z kolekcji Corner Line na wyjazd we dwoje

duża walizka z kolekcji GL Style

walizka duża z kolekcji PP Pulse

duża walizka z kolekcji Corner Line

3. Wybierz bagaż podręczny

Jeśli mimo dobrych chęci, nie uda Ci się zmieścić wszystkiego w jednej walizce, masz do dyspozycji jeszcze bagaż podręczny, którym może być plecak, mała torba czy walizka kabinowa. W zależności od preferencji, rodzaju transportu i typu wyjazdu, możesz zdecydować się na dodatkowy bagaż, do którego schowasz zarówno dokumenty, sprzęt elektroniczny, jak i inne najpotrzebniejsze rzeczy. Wygodnym rozwiązaniem jest np. torba na kółkach, oddzielny plecak bądź pokrowiec na laptopa. Przemyślany bagaż to spokojniejszy i bardziej udany urlop. A taki właśnie powinien być wyjazd we dwoje!

mała walizka z kolekcji Groove Linetorba na kółkach z kolekcji VIP Collectionlekki plecak z kolekcji Office

mała walizka z kolekcji Groove Line

 torba na kółkach z kolekcji VIP Collection

lekki plecak z kolekcji Office