Jakie są kolory roku 2021 i czy warto ich szukać, robiąc zakupy na wiosnę i lato? Dowiedz się, dlaczego rok 2021 jest wyjątkowy, i jakie kolory proponuje słynny Instytut Kolorów Pantone. A także – jak włączyć te kolory do codziennego ubierania się!

Czym są kolory roku wg Pantone?

Instytut Kolorów Pantone – „córka” znanej firmy produkującej farby i barwniki – to od wielu lat wyrocznia w sprawie trendów w kolorach. Co roku ogłasza on kolor roku, który nadaje ton całemu światu. I to zarówno w odzieży i dodatkach, jak i w architekturze wnętrz, identyfikacji wizualnej marek, meblach… a nawet kolorach paznokci. Instytut bierze pod uwagę o wiele więcej niż tylko trendy w modzie. Zwraca także uwagę na nastoje społeczne, wydarzenia polityczne minionego roku i przede wszystkim emocje, jakie nam towarzyszą.

Jakie są kolory roku 2021?

Rok 2021 jest wyjątkowy, bo kolory wybrano dwa. Są to: żywy żółty (PANTONE 13-0647) i spokojny szary (PANTONE 17-5104 Ultimate Gray) [źródło]. Mają odzwierciedlać spokój i solidną podstawę – szary – oraz optymizm – żółty. Razem oznaczają: wiedzę, intuicję, wiedzę i doświadczenie, które mają nas kierować ku nowym konceptom i innowacjom. Szary i żółty tworzą udaną parę, ale i osobno wyglądają świetnie.

Zastanawiasz się, jak włączyć je do Twoich codziennych looków? Czytaj dalej.

Dodatki w kolorach roku 2021 wg Pantone

Nie polecamy nikomu kupowania ni stąd, ni z owąd dużej ilości ubrań w kolorze szarym czy żółtym. Wystarczy to, co masz w szafie, zwłaszcza jeśli są w niej barwy neutralne. Ukłonem w stronę trendów kolorystycznych mogą być dodatki! Dodaj do stroju żółtą apaszkę lub szarą torebkę listonoszkę – tyle wystarczy.

I żywy żółty, i spokojny szary nie tylko są kolorami tego roku, ale będą na czasie przez wiele kolejnych sezonów. Zresztą umówmy się – szary to idealny kolor bazowy niezależnie od sezonu, a piękny żółcień podnosi endorfiny zawsze i wszędzie, nie tylko w roku 2021. Warto więc wprowadzić te barwy do szafy na stałe.

Szare dodatki na 2021 rok

Wybraliśmy dla Ciebie dodatki w średnim odcieniu szarości, który poleca Instytut Kolorów Pantone. Jeśli szukasz innych szarych torebek czy szarych butów, zajrzyj do naszego sklepu internetowego.

 

Żółte dodatki na 2021 rok

Zobacz, jakie żółte torebki i inne dodatki – w odcieniu polecanym na ten rok przez Instytut Kolorów Pantone – będą pasować do Twojej szafy.

 

Po więcej inspiracji zajrzyj na nasz profil na Instagramie.