Zbyt długi pasek do spodni nie spełni swojej funkcji, a zbyt krótki będzie powodował dyskomfort i źle wyglądał. Jak więc dobrać ten odpowiedni? Czy trzeba znać swój odwód w pasie? Co właściwie oznaczają rozmiary pasków męskich? Dowiedz się, jak idealnie dobrać rozmiar paska męskiego.

Jaka długość pasków do spodni jest podawana w rozmiarówkach?

Rozmiarówki ubrań, butów i dodatków niekiedy nieco różnią się w zależności od sklepu, przez co trudniej dobrać pasujący model. Na szczęście w przypadku pasków do spodni sprawa jest prostsza. Podawane liczby oznaczają praktycznie zawsze jedną z dwóch długości.

  1. Rozmiary pasków męskich to najczęściej długość liczona od początku klamry do środkowej dziurki.
  2. Nieco rzadziej producenci podają natomiast długość całkowitą paska.

Jak w obu przypadkach dokonać właściwego wyboru?

 

Odpowiedni rozmiar paska męskiego a obwód w pasie

Pasek do spodni powinien być jak najlepiej dobrany do obwodu w pasie osoby, która będzie go używać. Zbyt mały model trudno wygodnie nosić, a z kolei za duży może dobrze wyglądać, lecz nie przytrzyma spodni.

Męskie paski skórzane mają w zdecydowanej większości nieparzystą liczbę dziurek (zwykle 5, czasem też 7). Najbezpieczniej jest wybrać taki, którego długość do środkowej dziurki – czyli najczęściej podawany rozmiar – będzie najbliższa obwodowi w pasie. Daje to możliwość regulacji paska zarówno wtedy, gdy właściciel przytyje, jak i schudnie. Jeśli podawany rozmiar to długość całkowita, wystarczy odjąć 14-16 centymetrów, żeby otrzymać „idealny” odwód w pasie dla danego paska.

Gdy kupujesz skórzany pasek męski dla siebie lub bliskiej osoby, niekoniecznie musisz też mierzyć odwód w pasie. Żeby go poznać, wystarczy odczytać rozmiar posiadanego już modelu – rzecz jasna pod warunkiem, że jest on ciągle dobrze dopasowany i wygodny. Jeśli rozmiaru nie można nigdzie znaleźć, możesz zmierzyć długość paska od klamry do aktualnie używanej dziurki.

 

Jak prawidłowo zmierzyć odwód w pasie?

  1. Gdy nie masz pod ręką starego paska do spodni, zmierz obwód w pasie za pomocą miarki krawieckiej. Najlepiej robić to na stojąco, bez ubrania oraz nie bezpośrednio po posiłku lub wypiciu dużej ilości napojów
  2. Przy mierzeniu nie należy ani szczególnie wciągać, ani nadmiernie wypychać brzucha. Pomiar zdejmuje się około 1 cm poniżej pępka, bo zwykle tam obwód jest najszerszy i w tym miejscu będzie leżał męski pasek.
  3. Alternatywna metoda to włożenie miarki w szlufki spodni – tak jak paska. Warto wtedy ściągnąć centymetr tak, by podtrzymywał spodnie, ale nie nazbyt ciasno.

 

Rozmiary pasków męskich WITTCHEN

W naszej ofercie znajdziesz paski do spodni w 5 rozmiarach (sprawdź: https://www.wittchen.com/mezczyzna/dodatki/paski-meskie). Kierujemy się zasadą, że rozmiar paska męskiego oznacza jego długość w centymetrach od początku klamry do środkowej dziurki.

Nasze paski mają 5 dziurek w odległościach co 3 cm, więc regulacja jest możliwa o 6 cm w każdą stronę od podanej wartości. Szczegóły prezentuje poniższa tabela.

 

Rozmiar paska męskiego w cm 90 100 110 120 130
Obwód w pasie w cm 84-96 94-106 104-116 114-126 124-136

 

Warto wiedzieć, że wiele męskich pasków w naszej ofercie ma możliwość skrócenia. W tym celu trzeba wyjąć pasek z klamry, podważając przytrzymujące go ząbki lub odkręcając nit, i uciąć pasek do pożądanej długości. Dzięki temu nie ma konieczności wymiany pasków, jeśli zdarzy Ci się schudnąć.

 

Jaki pasek wybrać?

Paski WITTCHEN są wykonane ze skóry naturalnej lub tkaniny i zakończone metalowymi klamrami bez zawartości niklu. Większość z nich to uniwersalne modele o szerokości 3,5 cm, ale dostępne są też takie o szerokości 3 cm, a także 4 cm.

Oprócz klasycznych pasków do spodni w naszym sklepie internetowym są też paski dwustronne oraz takie z klamrą automatyczną. Mają różne style i kolory – bez trudu wybierzesz taki, jaki najbardziej Ci odpowiada. Poniżej prezentujemy 4 propozycje pasków.

1. Czarny pasek do spodni w stylu vintage

Pierwszy model to czarny, skórzany pasek męski z podwójnymi przeszyciami, które nadają mu charakteru retro. Pasek ma szerokość 3,5 cm, minimalistyczną srebrną klamrę oraz szlufkę z metalowym elementem, na którym umieszczono logo WITTCHEN.

 

2. Brązowy pasek do garnituru

Kolejny pasek do spodni o szerokości 3,5 cm to propozycja do eleganckich zestawów, na przykład garnituru. Gładka skóra licowa w ładnym odcieniu brązu to klasyczne rozwiązanie, które na pewno nie wyjdzie z mody.

 

3. Oryginalny granatowy pasek do spodni

Trzeci pasek męski ma w kolor granatowy i szerokość 3,5 cm. Będzie oryginalnym uzupełnieniem wielu różnych stylizacji. Srebrna klamra z logo WITTCHEN dodaje mu szlachetności, a subtelnie kratkowane tłoczenia podkreślają niepowtarzalny charakter.

 

4. Dwustronny pasek męski

Ostatni pasek to model 2 w 1 z funkcją przełożenia klamry. Pasek do spodni 3,5 cm ma jedną, bardziej elegancką stronę z gładką skórą licową w kolorze ciemniejszego brązu. Druga strona w jaśniejszym odcieniu i z oryginalną geometryczną fakturką znakomicie uzupełni z kolei mniej zobowiązujące stylizacje.

Po więcej inspiracji zajrzyj na nasz profil na Pinterest.