Święta Bożego Narodzenia 2020 będą z pewnością inne niż wszystkie. To jednak nie powód, żeby zrezygnować z uroczystego nastroju i uwielbianych przez wszystkich zwyczajów. Wręcz przeciwnie! Odpowiedni strój podkreśli wagę tych dni, nawet jeśli spędzasz je w bardzo kameralnym gronie. Zastanawiasz się, jak ubrać się na święta? Zobacz 5 rzeczy, które dodadzą elegancji Twojemu bożonarodzeniowemu lookowi.

1. Eleganckie półbuty na Wigilię

Wigilia w domu wcale nie oznacza wieczoru w kapciach. To wręcz okazja, żeby szczególnie zadbać o strój wyjątkowy od stóp do głów, włączając w to eleganckie męskie pantofle. Garnitur plus wizytowe półbuty na Wigilię we własnych czterech kątach? Czemu nie! Domownicy z pewnością docenią, że okazujesz ubiorem szacunek dla tej wyjątkowej rodzinnej okazji. Nie zapomnij, że do garnituru w odcieniach szarości czy grafitu najlepsze będą pantofle czarne, a do granatowego, niebieskiego lub brązowego (właśnie wracają one do łask) – pasują buty brązowe. Ponadto, jeśli w butach chodziłeś wcześniej po ulicy, zadbaj także o to, by zawczasu umyć i osuszyć podeszwy, uważając, by nie zamoczyć skóry buta.

 

2. Jedwabny krawat na uroczyste chwile

Jak ubrać się na święta? W garnitur lub zestaw spodnie plus marynarka, której dopełnieniem jest klasyczny jedwabny krawat. Nawet jeśli masz kilka krawatów, które nosisz na różne okazje lub na co dzień, warto uczcić wyjątkowy wieczór rodzinnej Wigilii nowym, szczególnie eleganckim krawatem. Do najbardziej szykownych wzorów zalicza się tzw. wzór turecki lub paisley, czyli ornament z łezek – właśnie taki, jaki widzisz poniżej. Niezależnie od tego, jaki wzór wybierzesz, warto mieć w pamięci, że granat i czerwień pasują właściwie do wszystkich kolorów garnituru, natomiast zielenie i brązy najlepiej wyglądają z marynarką w odcieniach szarości. Jeśli szukasz alternatywy dla krawata, rozważ niezwykle stylową muszkę – może właśnie Ty jesteś mężczyzną, dla którego męska mucha będzie znakiem rozpoznawczym.

 

3. Buty na świąteczny spacer lub na pasterkę

Na wigilijnej wieczerzy nie kończą się święta (na szczęście). Jeśli zaraz po niej wybierasz się na pasterkę lub planujesz świąteczne spacery, potrzebne Ci będą bardziej zabudowane buty niż te, które miałeś na sobie 24 grudnia. Z drugiej strony, o ile nie wybierasz się na wycieczkę do lasu, tylko spacer po rozświetlonym świątecznymi iluminacjami mieście lub do rodziny, prawdopodobnie nie chcesz wkładać traperów lub butów górskich. Przedłuż więc wyjątkowy klimat Wigilii i również w pierwszy oraz drugi dzień świąt noś się elegancko, ku radości bliskich. I ciepło, i stylowy wygląd zapewnią Ci eleganckie skórzane trzewiki.

 

4. Pasek dopełniający całości

Pasek spina męski strój – dosłownie i w przenośni. Spodnie czy to garniturowe, czy to eleganckie chinosy leżą i wyglądają z nim o niebo lepiej. Dobierz taki, który nie będzie koncentrował na sobie niepotrzebnie uwagi, ale doda strojowi charakteru, na przykład model z klamrą w kolorze mosiądzu. Jeszcze jedno: tradycyjny dress code uczy, że pasek powinien mieć taki sam kolor co buty. W czasie domowej Wigilii zapewne nikt nie będzie tego sprawdzał, ale być może Ty sam będziesz czuł się lepiej, mając na sobie ubiór przemyślany w każdym detalu.

 

5. Świąteczne skarpetki – miły akcent

Wszystkie dodatki już skompletowane… prawie. Nie zapomnij o skarpetkach. Możesz oczywiście włożyć jednokolorowe, które nosisz przez cały rok, pamiętając o zasadzie, by były w tym samym kolorze co spodnie. Ale możesz również pozwolić sobie na mrugnięcie okiem i wybrać skarpetki z motywem świątecznym, które niezbyt dobrze nadawałyby się na ważne służbowe spotkanie, ale na Wigilię w gronie bliskich są idealne. Co więcej, ich wzór jest na tyle neutralny, że w przeciwieństwie do świątecznego swetra możesz nosić je cały rok.

 

 

Już wiesz, jak ubrać się na święta? Po więcej inspiracji, nie tylko świątecznych, zajrzyj na nasz profil na Instagramie.