Portfel czy portmonetka? Oto jest pytanie! Na pierwszy rzut oka nie widać żadnej różnicy. Podobne nazwy, podobne kolory i niemal te same funkcje…

Jednak to tylko pozory, bowiem te dodatki galanteryjne sprawdzą się w zupełnie innych rolach. W jakich? Podpowiadamy!

Portfel czy portmonetka – różnice i podobieństwa

Zacznijmy od cech wspólnych. Portfel i portmonetka służą do przechowywania pieniędzy i… to wszystko. Różnic mamy o wiele więcej, zaczynając od samego nazewnictwa. Oba słowa zostały zaczerpnięte z języka francuskiego i oznaczają:

  • portfel franc. portefeuille – to „przedmiot różnej wielkości”, w którym trzymano mapy, szkice, nuty i różne podręczne drobiazgi;
  • portmonetka – franc. porte-monnaie – jest „małym pojemnikiem na monety”, zamykanym na specjalny zatrzask, czyli bigiel.

Wielkość przedmiotów definiuje ich funkcjonalność. Portfele są bardziej rozbudowane – mają osobne miejsce na banknoty, bilon, a także specjalne kieszenie na karty płatnicze, prawo jazdy i dowód osobisty. Portmonetki są nieskomplikowane, gdyż posiadają tylko jedną przegrodę na monety. Są niezastąpione w miejscach wymagających użycia gotówki, dlatego przydadzą się podczas zakupów na lokalnym bazarze czy w trakcie kupowania pamiątek na wakacjach. Kształtem przypominają miniaturową sakiewkę i mogą zastępować wieczorową torebkę na eleganckich przyjęciach i innych specjalnych okazjach. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej możesz dopasować je do niemal każdej stylizacji. Jest w czym wybierać!

Damski portfel z błyszczącej ekoskóry
Męski portfel skórzany rozkładany

A może… etui?

Mniej popularnym, ale równie przydatnym akcesorium, jest etui. Na długopisy, karty kredytowe, tablet, a nawet na klucze – możliwości masz bez liku. Jeżeli zależy Ci na profesjonalnym wizerunku, wybierz produkt wykonany z wysokiej jakości materiałów. Skórzana galanteria wyróżnia się niezwykłą trwałością i ponadczasowym designem. Naturalna skóra jest również odporna na zmieniające się trendy, dlatego będzie zawsze prezentować się stylowo. Nic dziwnego, że jest często kupowana na prezent świąteczny. To prawdziwa klasyka gatunku!

Ciężko jest jednoznacznie stwierdzić, co jest bardziej popularne – portfel czy portmonetka. Wszystko zależy od osobowości przyszłego właściciela. Dobrym rozwiązaniem jest… posiadanie kilku modeli, dopasowanych do bieżących potrzeb. Zaplanuj zatem modowe zakupy i uzupełnij swoją szafę z WITTCHEN! Poznaj naszą kolekcję portfeli, portmonetek i etui, i zrób zakupy taniej nawet o 70%! Promocja obowiązuje wyłącznie w niedzielę, 20.11.2022. Śpiesz się –  najlepsze okazje sprzedają się w mgnieniu oka!

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi trendami ze świata mody? Sprawdzaj regularnie naszego bloga, Facebooka i Instagrama – u nas czeka Cię moc inspiracji!