Planowanie, jakie buty spakować do walizki czy wakacyjnej torby, czasem okazuje się trudne. Chcesz być gotowy na każdą okoliczność i świetnie wyglądać, a jednocześnie nie obciążyć nadmiernie walizki? Zastanawiasz się, jakie buty spakować na wakacje? Mamy dla Ciebie gotową strategię pakowania butów, dzięki której zawsze będziesz miał/miała w czym chodzić.

Ogólne zasady pakowania butów na letnie wakacje

Buty na wyjazd można podzielić na takie 5 kategorii:

 1. Pełne buty
 2. Sandały lub klapki
 3. Eleganckie obuwie, jeśli planujesz kolacje w lepszych restauracjach, udział w wydarzeniach kulturalnych etc.
 4. Buty turystyczne i sportowe, jeśli zamierasz chodzić po górach, jeździć na rowerze etc.
 5. Klapki lub kapcie do noszenia w miejscu noclegu (o ile nie śpisz w hotelu, który je zapewnia).

Sugerujemy nie pakować więcej niż jednej pary butów z tej samej kategorii. Ta strategia pozwoli Ci podróżować z niewielką walizką. Nie będziesz też mieć dwóch par butów o tej samej funkcji.

Co więcej, najlepiej łączyć funkcje butów. Na przykład wygodne sneakersy możesz nosić i do spacerów po mieście (kat. 1), i na przejażdżkę rowerem (kat. 4). Z kolei proste sandały (kat. 2) kobieta może włożyć na wieczór do zwiewnej sukienki maxi i wybrać się na drinki (kat. 3). Prawie każda para butów może być wielozadaniowa.

Jakie buty spakować na wakacje? Oto gotowa lista:

1. Podstawowe buty na wyjazd: pełne buty

Pakując buty na wakacje, numerem 1 powinny być wygodne półbuty, w których jesteś w stanie chodzić cały dzień. Będą dobre i do zwiedzania muzeum, i na wizytę w oceanarium, i do samolotu. Wybierz na przykład sneakersy, wsuwane półbuty, miękkie mokasyny lub – dla pań – balerinki.

Dla niej:

Dla niego:

 

2. Jakie buty spakować na upalne dni? Sandały lub klapki

Numerem dwa w czasie letnich wyjazdów są sandały. Najlepiej spakować wygodne sandały na płaskim obcasie. Przydadzą się zwłaszcza jeśli planujesz zwiedzanie miasta w ciepłym klimacie lub jeśli po prostu lubisz, jak stopa oddycha. Wiele osób wkłada je również na podróż, ponieważ łatwo je założyć i zdjąć podczas kontroli bezpieczeństwa na lotnisku. Zastanawiasz się, jakie buty wziąć nad morze? Tu alternatywą sandałów mogą być klapki – mniej wygodne do długiego chodzenia, ale szybciej zdejmowane.

Dla niej:

 

Dla niego:

 

3. Jakie buty zabrać, jeśli planujesz wieczorne wyjścia?

To propozycja dodatkowa dla szczęściarzy, którzy w czasie urlopu planują elegancką kolację, koncert czy ważne spotkanie. Eleganckie wakacyjne buty powinny być nie tylko ładne, ale też pasować do letniej aury. Najlepiej szukaj jasnych kolorów lub brązów (w butach męskich). Dobrze gdyby przy tym niewiele ważyły. U panów ten cel raczej trudno osiągnąć, ale panie mogą dorzucić do walizki parę sandałków na obcasie, nie obciążając jej zanadto.

Dla niej:

 

 

Dla niego:

 

4. Jakie buty na lato w góry czy na rower?

Nikomu, kto planuje na wakacjach biegać, jeździć na rowerze czy się wspinać, nie trzeba przypominać o konieczności zabrania odpowiedniego obuwia sportowego. Dobra wiadomość jest taka, że w niektórych przypadkach można wykorzystać buty z wcześniejszych punktów listy. Na przykład, jeśli jako podstawowe buty do chodzenia spakujesz sneakrsy, to możesz w nich również ruszyć na rower – etc.

 

5. Wygodne buty po domu: klapki lub kapcie

Warto zadbać o komfort nie tylko poza domem, ale również tam, gdzie nocujesz. Zwłaszcza jeśli zatrzymujesz się w Airbnb, agroturystyce czy tym podobnym miejscu – tam nie będzie hotelowych kapci. Koniecznie spakuj więc takie domowe obuwie, w jakim czujesz się najbardziej komfortowo.

 

Na co jeszcze zwrócić uwagę, pakując buty:

Weź tylko to, czego naprawdę potrzebujesz. 2 pary butów to cel idealny, jednak czasem przydaje się dodatkowa para. Zadaj sobie pytania:

  • Czy będę potrzebować tych butów więcej niż raz?
  • Może inne buty, które zabieram, wystarczą zamiast?
  • Czy buty pasują do ubrań, które będę z nimi nosić?

 

Po więcej inspiracji zajrzyj na nasz profil na Pinterest.