Masz w planach dłuższy wyjazd i szukasz kosmetyczki, która pomieści – i zniesie – wiele? Nie wiesz, czy kupić pojemną kosmetyczkę z tkaniny czy kosmetyczkę walizkową, która będzie pasowała do reszty bagażu? Jaka powinna być kosmetyczka na wyjazd? Poznaj zalety i wady różnych modeli.

1. Kosmetyczka na wyjazd – walizkowa

Twarda kosmetyczka kuferek ma wiele zalet, na przykład:

  • Jest naprawdę pojemna i zmieści to, co dotychczas niepotrzebnie zajmowało miejsce w bagażu głównym: kosmetyki, suszarkę, golarkę czy butelkę ulubionej wody po goleniu.

 

  • Jej zawartość jest bezpieczna, bo chroniona twardą skorupą. Kosmetyki zapakowane do środka walizki mogą się potłuc, pognieść czy rozlać na ubrania; każdemu chyba rozlał się kiedyś w bagażu krem do opalania czy pasta do zębów. W twardej kosmetyczce nie ma tego ryzyka.

 

  • Możesz nasunąć ją na rączkę dużej walizki, jest więc łatwa w transporcie. Z drugiej strony, taka kosmetyczka ma też własne kółeczka oraz dopinany pas do zawieszenia na ramieniu, więc da się przenosić ją osobno.

 

 • Twarda kosmetyczka walizkowa może służyć nie tylko na wyjeździe. Oto co możesz w niej przenosić:
  • kosmetyki dla profesjonalnych wizażystek, które jeżdżą do klientki lub na sesje (to także świetny pomysł na prezent, jeśli znasz taką osobę!);
  • odpowiednio zabezpieczony sprzęt fotograficzny;
  • elektronikę: porty, ładowarki, zapasowe dyski itp.;
  • gadżety ukochanego pupila, z którym jedziesz na wakacje.

 

Porada: jeśli wyjeżdżasz z partnerem czy partnerką, możecie wspólnie korzystać z twardej kosmetyczki, dzieląc się po połowie. Z kolei na miejscu ułożyć ją w łazience otwartą i nadal wspólnie przechowywać kosmetyki, zgodnie z zasadą: jedna strona dla jednej osoby, druga strona dla drugiej.

2. Kosmetyczka miękka z tkaniny lub ekoskóry

 

Miękka kosmetyczka z poliestru, nylonu czy skóry ekologicznej nie bez powodu jest najczęściej wybieranym rodzajem kosmetyczki na wyjazd. Oto jej zalety:

  • jest lekka i nie będzie stanowiła dodatkowego obciążenia bagażu, co jest istotne zwłaszcza jeśli chcesz zmieścić się w limicie wagowym linii lotniczej. Analogicznie, ponieważ przewozisz ją wewnątrz walizki, nie zostanie policzona jako dodatkowa sztuka bagażu i nie przekroczy dozwolonego limitu;

 

  • jej objętość dostosowuje się do zawartości – jeżeli nie bierzesz zbyt dużo kosmetyków, nie wozisz „powietrza”. Z tego powodu jedna kosmetyczka nadaje się na wiele wyjazdów, od weekendowych po dłuższe;

 

  • po wyjeździe łatwo ją przechować w domu, wystarczy złożyć płasko i wsunąć na półkę czy do szuflady;

 

 • jest przystępniejsza cenowo niż kosmetyczka walizkowa. A zaoszczędzone pieniądze możesz wydać na coś pysznego w miejscu pobytu 🙂

 

3. Skórzana kosmetyczka na wyjazd

 

Kosmetyczka ze skóry naturalnej ma te same zalety, co kosmetyczka z tkaniny, ale jest czymś więcej niż po prostu podróżnym gadżetem. To szalenie stylowy dodatek galanteryjny, który będzie Ci towarzyszył przez wiele lat, uprzyjemniając każdą podróż i nie tylko.

Skórzanej kosmetyczki możesz używać nie tylko w podróży, ale na co dzień. Będzie pięknym akcentem łazienki, w którym trzymasz na przykład kosmetyki kolorowe czy przybory do golenia. Tak samo w czasie wakacji na miejscu cała zawartość „mieszka” w kosmetyczce, a Ty unikasz bałaganu.

Jak wybrać kosmetyczkę kuferek?

 

Wybór miękkiej kosmetyczki jest raczej prosty. Wybierasz przede wszystkim taką, jaka Ci się podoba, i w rozmiarze odpowiednim do planowanej podróży i ilości kosmetyków, których potrzebujesz (przy czym lepiej kupić za dużą niż za małą).

Jeśli chodzi o wybór twardej kosmetyczki, po przeczytaniu poniższych porad również będzie to łatwe.

 • Twarde kosmetyczki są wykonane z takich samych rodzajów tworzyw co walizki: ABS, polikarbon, polipropylen. ABS jest mniej elastyczny, dlatego świetnie nadaje się, jeśli chcesz chronić zawartość kosmetyczki przed zgnieceniem, zwłaszcza jeśli wewnątrz są nie kosmetyki, a np. sprzęt fotograficzny. Polikarbon jest najbardziej odporny na pękanie i najtrwalszy, co ma też odzwierciedlenie w nieco wyższej cenie.
 • Szukając najlepszej kosmetyczki walizkowej, zwracaj uwagę na kieszonki, przegródki, wydzielone komory, elastyczne pasy zabezpieczające, dopinane na karabińczyki pasy na ramię. Te udogodnienia naprawdę ułatwiają życie.
 • Twarde kosmetyczki kuferki często schodzą w skład 4-częściowych zestawów walizek. W są przystępniejsze cenowo i ładnie wyglądają z pozostałym bagażem. Jeśli kupujesz kosmetyczkę w zestawie walizek, wybór jest prosty.

 

Więcej inspiracji podróżniczych znajdziesz na naszym Instagramie.