Jesień to odpowiedni czas, by zaopatrzyć się w nowe akcesoria do pracy. A dobry plecak na laptopa to podstawa. Powinien być nie tylko wygodny i pojemny, ale także świetnie wyglądać i dopełniać Twój styl. Czym się kierować, wybierając plecak na laptopa? Jaki będzie najlepszy dla Ciebie? Przeczytaj.

Jaki plecak na laptopa będzie najlepszy dla Ciebie? Oto 5 kroków, które pomogą Ci wybrać idealny model.

Krok 1. Określ swoje potrzeby

Decydując się na nowy plecak na laptopa, zastanów się, jak będziesz z niego korzystać. Dużo poróżujesz do klientów w różnej pogodzie? Przewozisz laptopa rowerem? Masz pracę hybrydową, w której mniej więcej raz w tygodniu przenosisz sprzęt z pracy do domu i z powrotem? A może przemieszczasz się z laptopem tylko od czasu do czasu, kiedy zdarzy się spotkanie albo przyjdzie Ci ochota popracować w kawiarni? Od tego zależy rozmiar i materiał, z jakiego wykonany jest plecak.

Oczywiście najważniejszy jest rozmiar laptopa. Najczęściej spotyka się rozmiary 13”, 14” oraz 15,6”. W naszym sklepie internetowym dodatkowo podajemy też dokładne wymiary kieszeni na sprzęt. Nie kupuj plecaka „na wyrost”: w za dużej kieszeni laptop będzie się przemieszczał i podskakiwał.

 

Poza tym odpowiedz sobie na pytanie, czy wystarczy, by plecak pomieścił tylko laptop, czy też nosisz ze sobą niemal całe biuro: kalendarze, dokumenty, a nawet zmianę ubrań na wyjazd. Od tego zależy wielkość całego plecaka.

Krok 2. Wybierz styl swojego plecaka na laptop

Dla panów noszących się w stylu smart casual – czy to z powodu własnych preferencji, czy wymogów w pracy – polecamy eleganckie plecaki ze skóry lub ze skóry i tkaniny. Skórzany plecak na laptop będzie doskonale wyglądał na przykład z chinosami, koszulą, cienkim swetrem i beżowym prochowcem. Jeśli natomiast na co dzień ubierasz się swobodnie, na przykład w bluzy i dżinsy, odpowiednie dla Ciebie będą plecaki o sportowym designie albo modne ostatnio modele nawiązujące do plecaków kurierskich. Zaznaczmy tu, że do garnituru nie pasuje żaden plecak, a jedynie torba aktówka. Niestety, elegancja ma swoje wymogi.

Krok 3. Zorientuj się, jakie są rodzaje plecaków na laptopa

Również ten krok ułatwiamy. Istnieją przeróżne typy plecaków na laptopa, ale do najważniejszych należą:

  • skórzane plecaki na laptopa – najlepsze do stosunkowo eleganckich strojów, takich jak spodnie i bawełniana czy sztruksowa marynarka;
  • tkaninowe plecaki na laptopa – dobre na wyjazdy czy do pracy, gdzie możesz ubierać się swobodnie;
  • plecakotorby na laptopa – plecaki z uchami pozwalającymi je nosić jak torbę;
  • duże plecaki na laptopa – gdy musisz zmieścić nie tylko laptop 15,6” lub większy, ale także dokumenty, inną elektronikę czy zapasowe ubrania;
  • plecaki na mniejszy sprzęt, np. netbook czy tablet.

 

 

Krok 4. Zastanów się, czy potrzebujesz specjalnych funkcji

Jest kilka ważnych funkcji plecaka na laptopa, których możesz potrzebować. Niektóre modele są wodoodporne, co jest niezbędnie konieczne, jeśli naprawdę dużo podróżujesz w różnych warunkach lub jeździsz do pracy rowerem w zmiennej pogodzie. Inne plecaki mają wbudowany port USB / microUSB, co bardzo przydaje się, gdy często jesteś w ruchu. Możesz zawsze podładować telefon czy powerbank i zachować płynność pracy. Są także plecaki, których możesz używać jak torby, trzymając za ucha. Dobry pomysł, gdy potrzebujesz jednocześnie torby i plecaka. A jeśli ważne jest dla Ciebie zachowanie porządku w rzeczach osobistych, zwracaj uwagę na liczbę wewnętrznych i zewnętrznych kieszonek oraz czy są zamykane na suwak (istnieją także kieszonki od strony pleców, bardzo utrudniające kieszonkowcom zadanie).

 

Krok 5. Znajdź dobre miejsce do zakupu plecaka

W naszym sklepie internetowym możesz zamówić plecak z darmową dostawą powyżej 200 złotych. Rzuć okiem na plecaki na laptopa WITTCHEN – niezależnie od tego, który wybierzesz, możesz mieć pewność, że będzie ułatwiał Ci pracę przez wiele lat.

 

Po więcej inspiracji zajrzyj na nasz profil na Pinterest.