Co takiego jest w czerwieni, że chętnie sięgamy po nią, gdy robi się chłodno i szaro? Pewnie chodzi o to, że czerwień to barwa ognia, a czerwona torebka czy buty potrafią dodać energii w zimny poranek. Przed Tobą czerwone dodatki na jesień z podziałem na odcienie. Znajdź ten, który najlepiej pasuje do Ciebie.

Jesienne torebki i buty w klasycznym odcieniu czerwieni

Klasyczna czerwień to ten odcień, który zapewne masz przed oczami, gdy myślisz o czerwieni. Ma tyle samo tonów niebieskich, co żółtych – jest idealnie zrównoważony. Pasuje praktycznie do wszystkiego, co masz w szafie.

Klasycznie czerwona torebka czy buty będą wyglądać fantastycznie zwłaszcza do ubrań w neutralnych kolorach, na przykład szarego wełnianego płaszcza czy kremowego swetra o grubym splocie, a także – oczywiście – czerni. Ale jeśli masz ochotę nosić klasycznie czerwone szpilki do spódnicy w wielokolorowe kwiaty, zrób to!

 

 

Czerwone dodatki na jesień – odcień karminowy

Karmin to odcień czerwieni z niebieskimi tonami. Gdyby czerwony chciał stać się różem, ale zatrzymał się w pół drogi – otrzymalibyśmy właśnie karmin. Ulubiony przez osoby o chłodnym typie urody i współgrający z innymi chłodnymi barwami.

Karminowe szpilki czy torebkę noś jesienią do nasyconych kolorów:  granatowy lub butelkowozielony płaszcz będzie wyglądał rewelacyjnie w zestawieniu z karminem. Karminowoczerwone dodatki na jesień będą też świetnie wyglądały z optyczną bielą i srebrnymi akcentami. A jeśli słyszałaś poradę, żeby nigdy nie łączyć czerwieni i różu, ucieszysz się być może na wieść, że jest nieaktualna. W dzisiejszej modzie wiele jest dozwolone, a chłodny, delikatny róż będzie doskonale komponował się z butami czy torebką w kolorze karminowej czerwieni – i na pewno przyciągnie spojrzenia.

 

 

Bordowe torebki i dodatki jesień

Bordo, kolor wina, czy modna ostatnio burnt henna – to wszystko jedna rodzina ciemnych czerwieni. Ten odcień szczególnie dobrze wygląda w jesiennej aurze i z ciepłymi płaszczami.

Do czego nosić jesienią ciemną czerwień? W zależności od tego, czy bliżej jej do brązu czy ciemnego różu, tradycyjnie łączy się ją z ciepłymi bądź chłodnymi barwami. A ponieważ przyjemnie jest bawić się modą, nie przejmuj się regułami i dodawaj bordo nie tylko do szarości, ale na przykład do błękitu czy pudrowego różu, a nawet złota. Pomyśl, jak rewelacyjnie będą wyglądać bordowe lakierowane półbuty do jasnoniebieskiego płaszcza!

 

 

Jasnoczerwone torebki i dodatki

Jasna czerwień z żółtymi tonami, zwana cynobrem, kojarzy się z latem, ale nie ograniczajmy jej tylko do ciepłych miesięcy. Jesienią jasnoczerwona torebka czy portfel będzie słonecznym akcentem w Twoim stroju.

Do czego nosić jasnoczerwone buty, torebki i inne dodatki? Będą wyglądały dobrze właściwie do wszystkich ubrań w stonowanych kolorach nie konkurujących z czerwienią. Dobrym pomysłem jest połączenie ich z biało-czarnym printem w rodzaju pepitki. Będą ciekawie kontrastować też z ciemnym płaszczem puchowym.

 

 

Podsumowując, nie ma ograniczeń w noszeniu czerwieni jesienią, a później zimą. Przeciwnie, czerwone buty, torebki czy rękawiczki powinny być zalecane przez lekarzy tak samo jak witamina C jako ochrona przed jesienną szarugą.

 

Po więcej inspiracji zajrzyj na nasz Instagram.